,

GROENLO — Na bijna zes uur schieten is Jelle van Oene de nieuwe schutterskoning

Foto: Grolse Kermis

Na een strijd van bijna zes uur is Jelle van Oene maandag schutterskoning 2026 geworden tijdens de Grolse Kermis. Het vogelschieten begon om 10.30 uur. Pas bij het 850ste schot, rond 16.15 uur, viel de taaie houten vogel naar beneden.

Aan het vogelschieten deden 312 schutters mee. Burgemeester Gea Hofstede, die voor het eerst als burgemeester de Grolse Kermis bijwoonde, loste het openingsschot.

Martin Geesink schoot de linkervleugel eraf, Raymond Berentsen nam de rechtervleugel voor zijn rekening en Bert de Hek raakte de hals.

Bente Asschert jeugdkoningin

Bente Asschert werd jeugdkoningin 2026. Zij schoot bij het 300ste schot de vogel naar beneden. Op dat moment zaten de hals, rechtervleugel en staart nog aan de jeugdvogel.

Michael Nales knuppelkoning

Bij het vogelgooien ging de titel naar Michael Nales. Hij wierp bij worp 862 de vogel naar beneden en werd daarmee knuppelkoning 2026. Chiel Roos gooide eerder met één worp de staart en hals eraf. Krijn te Veldhuis pakte de linkervleugel en Rosalie Papen de rechtervleugel.

Meer informatie over de volksspelen staat op de website van de Grolse Kermis.